OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.

search

You are here:
List of Pre-Qualified Beneficiaries PDF Print E-mail
Written by fallore   
Wednesday, 27 July 2011 06:05

 

THE LAKE BREEZE RESIDENCES
BRGY. LOOC, CALAMBA CITY, LAGUNA
MASTERLIST OF NHA PRE-QUALIFIED BENEFICIARIES
(JULY 15, 2011 AWARDEES)
NO. APPLICANT'S NAME RANK UNIT ASSIGNMENT
LAST NAME FIRST NAME MIDDLE NAME
1 Librojo Gorgonio Badusa SPO2 Laguna PPO
2 Lotho Roberto Rossiter  SPO2 Laguna PPO
3 Medalla Jr Domingo Galliguez  PO3 RPHRDD, PRO4A
4 Camitan Jesus Ocampo  PO3 Laguna PPO
5 Tamondong Meldea Joy Araya  PO2  Laguna PPO
6 Berhamin Hajim Dahimuddin  PO2  RPCRD, PRO4A
7 Que Jeferson Bolongan  PO2  RHSG, PRO4A
8 Asuncion Mary Jane Markin  PO2  Sta. Cruz MPS
9 Simbulan Joven Vergara PO1  Laguna PPO
10 Abadilla Nereliza Lopez  PO1 RPHRDD, PRO4A
11 Tumaliwan Jr Salvador  Taguiam  PO1 NCRPO
12 Soriano Gerry  Dela Cruz  SPO3 DPRM
13 Evangelista John Alvin  Muescan  PO3 DPRM
14 Dingrat Rhodelyn  Gelacio  SPO2 NCRPO
15 Dimaculangan Juanito  Perez  SPO4 DCA
16 Laid Carlo Brian  Pine PO1 RPSB/PRO4A
17 Navarro Eduardo  Dondiego  SPO1 CABUYAO MPS 
           
         
           
BOCAUE HILLS
BRGY. BATIA, BOCAUE, BULACAN
(JULY 15, 2011 AWARDEES)
NO. APPLICANT'S NAME RANK UNIT ASSIGNMENT
LAST NAME FIRST NAME MIDDLE NAME
1 Mabilangan Marwin  Reyes  SPO1 MPD
2 Binalay Newver Arcalas  PO2 HSS
3 Cruz Myrna Talaquit  SPO4 DPRM
4 Saiyadi Edna  Dagsaan  PO1 HS
5 Beronio Antonio  Gravanto  SPO1 IAS
6 Rupinta Efren  Dulnuan PO1 CLG
7 Cabanting Cristopher Ulysses  Joaquin  PO1 ES
8 Guzman Rovelyn  Daquioag PO1 SAF
9 Hernandez Glenn Labsan  PO1 RHSG
10 Reyes Moises  Fernando SPO4 MPD
11 Guzman Alberto  Ronduen  SPO1 MPD
12 Manay Nathanel  Ramfilo  PO3 MPD
           
           
GRANDVILLE 
BRGY. TAMBUBONG, BOCAUE, BULACAN
(JULY 15, 2011 AWARDEES)
NO. APPLICANT'S NAME RANK UNIT ASSIGNMENT
LAST NAME FIRST NAME MIDDLE NAME
1 Jardio Edgar  Cañfranca PO3 SPD
2 Lantano  Joselito  Andrade PO2 PSPG
3 Santos  Jeffrey  Delos PO3 MPD-DMPU
4 Gonzales Benjamin  Lumanlan PO2 MPD-DMPU
5 Broncano  Reinier  Mascardo PO1 MPD-DMPU
6 Javier Christopher  Tumbagahan PO3 MPD-DMPU
7 Velasco Jr Beltran Timagos PO2 HSS
8 Santos III Jose  Cabarloc PO2 MPU-MPD/HQ
9 Pacurib Danilo  Ragonot PO2 PS7/QCPD
10 Bucal Albert  Abalos PO2 HRDD/MPD
11 Bautista Robin Paul Dalisay PO3 MPD
12 Santos Sammy  Frenido  PO2 CHS
13 Mercado Ernani  Santos PO1 MPD
14 Sistemio Peter Venerao SPO1 AIDSOTF
           
           
ST. MATTHEW HEIGHTS VILLAGE
BRGY. SAN MATEO, NORZAGARAY, BULACAN
(JULY 15, 2011 AWARDEES)
NO. APPLICANT'S NAME RANK UNIT ASSIGNMENT
LAST NAME FIRST NAME MIDDLE NAME
1 Capia- Ao Wilbert Luansing PO1  PS3. EPD
2 Sagum Laurence Deang PO2 MPD
3 Fias-Ilon Denver Nakihid PO2 SAF
4 Gonzales Greco  Ortiz SPO2 PS-1, EPD
5 Depalog Valentine  Maingpis  PO2 QCPD
6 Dizon Romel Caffud PO1  NCRPO
7 Pring Osmond Molina PO1  CES
8 Bataanon Wilmore  Mendoza PO1  QCPD
9 Laison Jr Manuel Sanchez  PO3 EPD
10 Malaque Samata Rona Labuguen PO3 WCPD, PS1/EPD
11 Dulnuan Esther  Binwag  PO2 SAF
12 Aquino Arthur Garucay  SPO2 DIID, QCPD
           
           
           
HEROES VILLE 1
BRGY. GAYA-GAYA, SAN JOSE DEL MONTE, BULACAN
(JULY 15, 2011 AWARDEES)
NO. APPLICANT'S NAME RANK UNTI ASSIGNMENT
LAST NAME FIRST NAME MIDDLE NAME
1 Arinzol Sherwin Rabadon SPO1 ES
2 Villarosa Nancy Gallego SPO1 DPRM
3 Tacbian Jr Valentin Cariaga PO2 ES
4 Galzote Sonny Sumio  PO2 ES
5 Aborro Victor  Cuevo  PO3 QCPD
6 Balocating Rolando Magabo PO3 MPD
7 Bardillo Frolando  Gasmena PO1 SAF
8 Vallejo Gilbert  Domingo  PO2 OCPNP
9 Mangapit Edilbert  Oyando  PO2 OCPNP
10 Abad Jr Oscar  Ferrer  PO3 QCPD
11 Ciervo II Jose Jojit  Arcena  PO1 ES
12 Licudine Melyon Sallidao PO1 LSS
13 Del Rosario Jr Elchito Caronan  PO1 HSS
14 Guimbongan Jimson  Agamas  PO1 ES
           
           
           
LA SOLIDARIDAD ESTATE HOMES 1
BRGY. SAN ISIDRO, RODRIGUEZ, RIZAL
(JULY 15, 2011 AWARDEES)
NO. APPLICANT'S NAME RANK UNIT ASSIGNMENT
LAST NAME FIRST NAME MIDDLE NAME
1 Barrientos Benierose  Alvarez PO1 ES
2 Baniaga Chester  Bomakit  PO2 ES
3 Eblahan Robert  Chawana  SPO1 CIDG
4 Rabuya Jr Henry  Biol  PO3 PSPG
5 Manzano Marlon Vilo SPO2 ES
6 Sendaydiego John Lawrence  Cabotutan  PO2 PSPG
7 Mina Efrene  Longboy  PO2 ES
8 Bauag Rinci  Angoluan  PO2 ES
9 Quimbo Sinforoso Rey  Aruta  SPO2 ES
10 Agpalo Anthony  Macadaeg  SPO3 DPRM
11 Martires  Adriano Calagui  PO2 MPD
12 Garcia Alfredo  Fuentecilla  SPO4 ODC
           
           
HEROES VILLE 2
BRGY. PINUGAY, BARAS, RIZAL
(JULY 15, 2011 AWARDEES)
NO. APPLICANT'S NAME RANK UNIT ASSIGNMENT
LAST NAME FIRST NAME MIDDLE NAME
1 Alfaro Jeanette  Arquiza PO3  DC
2 Bagacina Rafael  Martinez PO1 PSPG
3 Usana Maria Lourdes  Novicio SPO2 NCRPO
4 Orsua Nildo Turbanada PO3  PS2/SPD
5 Espinola Azenith  Briones PO3 TDC
6 Santos Arnel  Enciso  PO3 RLD, NCRPO
7 Ibañez Rolly  Santos SPO3 CSG/FEO
8 Lasaga Jr Norberto Aldea PO3 CSG
9 Francisco Noel  Gobe PO2 QCPD
10 Aguitong Cyrel  Vasaylaje  PO1 QCPD
11 Opina Rodolfo Adoyogan  SPO3 ODC
12 Dela Cruz Marcelo  Andres  SPO2 QCPD
           
           
THE VALLEY BREEZE RESIDENCES
BRGY. KAY ANLOG, CALAMBA CITY, LAGUNA
(JULY 15, 2011 AWARDEES)
NO. APPLICANT'S NAME RANK UNIT ASSIGNMENT
LAST NAME FIRST NAME MIDDLE NAME
1 Villasanta Jr Anthony Amber  Bitoin PO2 MPD
2 Balmes Leonarda  Tecson PO2 SPD
3 Inocencio Christy Agustino  PO3 SPD
4 Sotomayor Ariel  Rijes  PO2 RHSG/PRO4A
5 Aguila Denmark  Millendez  PO1 REO/PRO4A
6 Pascual Leah  Mendoza PO2 RHSG/PRO4A
7 Mendoza Bernard  Sibayan  PO2 RHSG/PRO4A
8 Tolentino Mario  Aguda  SPO3  RCEO4A
9 Sagrit Arnel  Badiola  SPO2   RCEO4A
10 Requinto Elmer  De Leon  SPO2   DSOD, CIDG
11 Par Ranilo  Portento   SPO2 PSPG
12 Bariuad Reywin  Carvajal  PO2 HPG
           
           
LA SOLIDARIDAD ESTATE HOMES II
BRGY. TIMBAO, BIÑAN, LAGUNA
(JULY 15, 2011 AWARDEES)
NO. APPLICANT'S NAME RANK UNIT ASSIGNMENT
LAST NAME FIRST NAME MIDDLE NAME
1 Garlitos Christian  Hora PO3 HSS
2 Orot Steve Rick Tabor PO1 ES
3 De La Calzada Stephen June  Daaca PO2 ES
4 Feliciano  Maryrose  Lungan PO1 PIO
5 Toyao Benson  Marcos PO2 ES
6 Manarpaac Ruel  Rodrigo PO1 ES
7 Mermilo Maricel Balios  PO1 ES
8 Claveria Alfie Salamanque PO1 HSS
9 Seladis Fe  Credo PO1 HSS
10 O'toole Peter  Opiniano  PO2 OCPNP
11 Torrenueva Alfonso  Casambre SPO2 ES
12 Ganayo Ceasarina  Ambulario SPO2 CSG
           
           
HOLIDAY HOMES
BRGY. BICLATAN, GEN. TRIAS, CAVITE
(JULY 15, 2011 AWARDEES)
NO. APPLICANT'S NAME RANK UNIT ASSIGNMENT
LAST NAME FIRST NAME MIDDLE NAME
1 Sapal Suhada Ansang PO1 PRO 4A
2 Padilla Prinz  Ver PO1 ES
3 Hernandez Graciano  Glorioso SPO3 Gen Trias MPS
4  Libunao Sancho  Ayao PO2 PRO 4A
5 Villanueva Ralph  Baccay SPO2 Avsegroup
6 Peralta Jr Narciso  Rosel  PO2 Avsegroup
7 Muyot Thelma  Gavino SPO4 Avsegroup
8 Modales Howard  Fernandez PO1 Avsegroup
9 Labrillazo Jr Eduardo  Calmerin PO1 Avsegroup
10 Bruno Edmundo  Bulawan SPO1 HSS
11 Pagtacunan Mary Grace  Medel PO3 SPD
12 De Guzman Edwin   PO3 MPD
           
           
           
           
           
SOUTH SUMMIT RIDGE RESIDENCES
BRGY. BUENAVISTA, GEN. TRIAS, CAVITE
(JULY 15, 2011 AWARDEES)
NO. APPLICANT'S NAME RANK UNIT ASSIGNMENT
LAST NAME FIRST NAME MIDDLE NAME
1 Bora Jr Salvador Orpiana  PO2 OIS- DILG (PHAU)
2  Dulin Rhoderick Malana PO1 SPD
3 Mella Alexander  Sibulo  PO1 OIS- DILG (PHAU)
4 Bunao Ranilo  Sese  SPO2 HPG
5 Inaldo Ronaldo  Martires SPO3 HPG
6 Angeles Geralde  Esteban  SPO1 HPG
7 Espina Mary Ann  De Villa  PO1 HSS
8 Palomado Jr Raymundo  Dejuan SPO2 Avsegroup
9  Palattao Omer  Angoluan PO1 Avsegroup
10  Medina  Gerphil Dinglasan PO2 Avsegroup
11 Quimo Noel Naval SPO3 PSPG
12 Reyes Cristina  Co SPO1 PSPG
           
           
           
           
CIUDAD ADELINA
BRGY. CONCHU, TRECE MARTIREZ, CAVITE
(JULY 15, 2011 AWARDEES)
NO. APPLICANT'S NAME RANK UNIT ASSIGNMENT
LAST NAME FIRST NAME MIDDLE NAME
1 Reyes Joseph Armas  PO3 ES
2 Herrera Domingo Domingo Jerao PO2 NCRPO
3 Quiray Teodoro Buenviaje PO3 RHSG-NCRPO
4 Santos Jomar  Morales PO1 HSS
5 Lim Jr Mauro  Ubaldo PO3 PEU-PSPG
6 Tadeo Marcel Balasolla PO2 PSPG
7 Escultura Evangeline Vidallon PO2 PSPG
8 Baybay Mercep  Costelo SPO4 BRPAS
9 Monteras Dindo Narito PO2 MPD-DMPU
10 Tadi Ronnie  Barone  PO1 SAF
11 Masangcay Mary Jane  Mojica PO2 CAVITE PPO
12 Lelis Mark Anthony  Grate  PO1 CAVITE PPO

 

Last Updated on Wednesday, 27 July 2011 06:14